ID card

Co je potřeba k vydání FIVA ID CARD?

23.10.2015 00:51
vyplněný formulář Žádosti kopie dokumentu o získání vozidla (kupní/ darovací smlouvu, celní deklaraci a pod.), kopie Protokolu o testování na historickou původnost, tři barevné fotky 10x15 předoboční pohled vše, co může doplnit obraz o dosavadní historii vozidla - předchozí majitele, účast na...

Příručka pro vydání karty

Formulář žádosti o FIVA kartu

 

K čemu je FIVA ID Card?

FIVA ID Card je celosvětově uznávaný doklad historického vozidla. Využívá se např. jako povolení pro vjezd historického vozidla do nízkoemisních zón v zahraničí nebo při účasti vozidla na mezinárodních akcích.

Co je potřeba k vydání nové FIVA ID CARD?

Pokud je vozidlo otestované na historickou původnost, pošle žadatel vyplněný formulář žádosti, kopii dokumentu o získání vozidla (kupní/darovací smlouvu, celní deklaraci atd.), kopii Protokolu o testování vozidla na historickou původnost, tři barevné předoboční fotografie 10x15 a vše, co může doplnit obraz dosavadního vozidla-historie, předchozí majitel, účast na akcích, důležité údaje o provedených opravách, renovacích, výměnách dílů atd. Na základě toho, pokud to bude shledáno dostatečným, vystaví se FIVA ID CARD v hodnotě 4500,-. Nedílnou součástí je také fyzická prohlídka vozidla.

Jaká je platnost FIVA IC CARD?

Plastnost FIVA ID Card je 10 let od jeho vydání. Po uplynutí této doby je třeba průkaz vrátit tomu, kdo jej vystavil. Pokud jej majitel vrátit nemůže (není k nalezení a pod.), pak zašle podepsané Čestné prohlášení, co se s průkazem stalo.

 

Jak prodloužit FIVA IC CARD?

Má-li majitel zájem o vystavení průkazu nového a vozidlo se za těch 10 let nezměnilo, zašle žádost o vystavení průkazu se třemi barevnými fotkami 9x13 (předoboční pohled) - aktuální stav vozidla, popisem případných změn (barva a pod.), kopií průkazu HV s platným přetestováním nebo velkého TP s platnou technickou prohlídkou STK. Dále připojí aktuální informace, popisující poslední historii, případné změny na vozidle, proběhlé opravy či renovace. Vše zašle na sekretariát FKHV. Po kontrole dokumentů bude majitel buď vyzván k doplnění informací, nebo mu bude nový průkaz rovnou zaslán na dobírku, nebo předán osobně proti zaplacení v hotovosti. 

Pokud se vozidlo změnilo podstatně a jeho aktuální stav neodpovídá specifikaci, platné při vystavení průkazu původního, jedná se o novou testaci, poplatek je v tom případě 4500,- Kč a je třeba předložit kopii protokolu o testování vozidla na historickou původnost, nebo toto testování absolvovat.